U utorak, 10. ožujka 2015. u hotelu Sheraton održan je mjesečni sastanak Međunarodnog kluba žena, na kojem je gostujuće predavanje održala članica B.a.B.a. Tihana Bertek, izvršna voditeljica na projektu Žene na tržištu rada – procjena utjecaja roda. Međunarodni klub žena je nevladina udruga koja okuplja žene raznih nacionalnosti koje žive u Hrvatskoj, a osnovana je 1993. godine s ciljem prikupljanja sredstava za pomoć hrvatskim institucijama i grupama koje rade za dobrobit žena i djece.
Predsjednica kluba Heather McCrimmon i potpredsjednica Barbara Lukač na sastanku su predstavile nadolazeća događanja i aktivnosti za članice u ožujku i travnju, a B.a.B.e. su pozvane da održe predavanje o rodnoj ravnopravnosti povodom obilježavanja 8. marta. Tihana Bertek je ukratko predstavila projekt Žene na tržištu rada, misiju udruge B.a.B.e. te najvažnije djelatnosti – od besplatnog pravnog i psihološkog savjetovanja te vođenja sigurne kuće, preko produkcije medijskih sadržaja, do provođenja projekata vezanih uz rodnu ravnopravnost.
Također se osvrnula na činjenicu da mnoge mlade žene u Hrvatskoj pokazuju interes za rad u polju ženskih ljudskih prava, što ukazuje na to da unatoč brojnim uspjesima i napretku, borba za jednakost još traje. Bertek je upozorila da, primjerice, prije samo stotinjak godina žene nisu mogle zadržati vlastito prezime niti imati bankovni račun ili člansku iskaznicu knjižnice. S obzirom da je dva dana ranije bio 8. mart, Bertek je podsjetila prisutne da je Međunarodni dan žena (izvorno Međunarodni dan radnica) po prvi puta obilježen još 1909. godine u New Yorku, i to u čast štrajku radnica u tekstilnog industriji koji se dogodio godinu dana ranije.
Bilo je riječi i o područjima u kojima se neravnopravnost najviše očituje, a to su tržište rada, nasilje u obitelji i podzastupljenost u politici. Najviše pažnje posvećeno je prvom području s obzirom da je to tema projekta Žene na tržištu rada. Bertek je upozorila da je u određenim sektorima i dalje izražena tradicionalna podjela na "ženska" i "muška" zanimanja te da čak i u onim sektorima koji su dominantno "ženski" (npr. obrazovanje ili socijalna skrb) muškarci se nalaze na najvišim pozicijama. Zatim, na nizu primjera reprezentacija žena u medijima predstavljena je kao odraz ali i oblik perpetuiranja društvenih stavova o rodnim ulogama te percipiranja žene kao objekta.
Konačno, Bertek je predstavila dvije publikacije udruge – modul Rodna ravnopravnost iz 2013. s precizno razrađenim nastavnim jedinicama za nastavu od 5. razreda osnovne do 4. srednje škole koji je nastao u sklopu projekta Izlazak iz mraka - prevencija i podrška žrtvama nasilja, te kalendar za 2015. godinu, Budite što god želite biti, zamišljen kao interaktivan i edukativan alat za osvještavanje i poticanje kreativnosti.