Projekti 2020

Institucionalna podrška

Donator: Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva

Naziv projekta: Institucionalna podrška

Trajanje projekta: 01.01.2018.-31.12.2020.


Prostori promjene

Donator: Europski socijalni fond (85%), državni proračun RH (15%)

Naziv projekta: "Utjecaj javnih politika na kvalitetu obiteljskog i radnog života te na demografsku sliku Hrvatske - prostori promjene"

Trajanje projekta: 28.10.2020.-27.10.2023.

Vrijednost projekta: 3.599.941,69 HRK

Opis projekta:
Projekt 'Utjecaj javnih politika na kvalitetu obiteljskog i radnog života te na demografsku sliku Hrvatske – prostori promjene' ima za cilj osnažiti organizacije civilnog društva uključene u Tematsku mrežu kroz partnerstva, međusektorsku suradnju s visokoobrazovnom ustanovom, te jedinicama lokalne i regionalne samouprave radi postizanja učinkovitog socijalnog dijaloga sa svrhom razvijanja i predlaganja adekvatnih javnih politika, prilagođenih kulturnim specifičnostima pojedine regije, kako bi se doprinijelo usklađivanju privatnog i poslovnog života građana i građanki RH.

Projekt se odvija kroz 3 ključne skupine aktivnosti: izgradnja mreže OCD-a za utvrđivanje potreba i predlaganje javnih politika za usklađivanje privatnog i poslovnog života te njihovu regionalnu implementaciju; višeetapno akcijsko istraživanje stvarnih potreba žena i muškaraca u radnoproduktivnoj dobi; promociju i socijalni dijalog o mjerama javnih politika kojima se pridonosi usklađivanju privatnog i poslovnog života.

Projekt traje 36 mjeseci i provodi se u Gradu Zagrebu i sljedećim županijama: Sisačko-moslavačkoj, Koprivničko-križevačkoj, Osječko-baranjskoj, Vukovarsko-srijemskoj, Primorsko-goranskoj, Zadarskoj, Splitsko-dalmatinskoj te Istarskoj županiji.

Partneri na projektu:
Nositelj projekta su udruga B.a.B.e., a partneri na projektu su: Sveučilište u Zadru, Grad Novska, Vukovarsko - srijemska županija, Udruga za ljudska prava i građansku participaciju PaRIter, Udruga 'HERA' Križevci - Za zaštitu i promicanje ljudskih prava, Centar za građanske inicijative Poreč, Ženska udruga "IZVOR", Hrvatska udruga poslovnih žena Krug, Domine - organizacija za promicanje ženskih prava, Prostor rodne i medijske kulture K-Zona te Mreža mladih Hrvatske.

https://strukturnifondovi.hr/

NAJAVA: Poziv za dostavu projektnih prijedloga „Umjetnost i kultura za mlade“


Savjetom i razgovorom protiv nasilja i socijalne isključenosti

Naziv projekta: Savjetom i razgovorom protiv nasilja i socijalne isključenosti

Trajanje projekta: 20.05.2020.-19.05.2022.

Opis projekta:
 
Savjetom i razgovorom protiv nasilja i socijalne isključenosti projekt je čiji je cilj pomoći ženama žrtvama nasilja u obitelji. Nositeljica projekta je udruga B.a.B.e. Budi aktivna. Budi emancipiran., a u provedbi sudjeluju i partneri Centar za socijalnu skrb Županja, Centar za socijalnu skrb Vinkovci, Centar za socijalnu skrb Sisak, Centar za socijalnu skrb Novska, Volonterski centar Vukovarsko-srijemske županije.

Zašto je ovaj projekt važan?
Osiguravanjem regionalne dostupnosti usluga pravnog i psihosocijalnog savjetovanja za žrtve obiteljskog nasilja, nastojimo doprinijeti suzbijanju obiteljskog nasilja i nasilja prema ženama, unaprjeđenju socijalne uključenosti žena žrtava nasilja i kvalitete socijalnih usluga za ovu ranjivu skupinu. Uz izravan rad sa žrtvama i stručnjacima/kinjama koji/e im pružaju podršku, projektne aktivnosti podrazumijevaju i jačanje javne svijesti o društvenom problemu obiteljskog nasilja i potrebama žena koje proživljavaju nasilje. Mijenjanjem stavova svih članova/ica društva o ovom problemu, dugoročno doprinosimo poboljšanju društvenog položaja žena i zaštiti njihovih ljudskih prava.

Što radimo u okviru projekta?

  • Pružamo izravne i besplatne usluge pravnog savjetovanja i psihosocijalne podrške ženama žrtvama nasilja na području Sisačko-moslavačke i Vukovarsko-srijemske županije,
  • Pružamo pravne informacije i podršku žrtvama u cijeloj Hrvatskoj putem besplatnetelefonske linije i online info pulta,
  • Provodimo analizu postojećeg sustava podrške žrtvama nasilja u obitelji u centrima za socijalnu skrb i organizacijama civilnog društva
  • Provedbom specijaliziranih edukacija jačamo kapacitete zaposlenika/ca centara za socijalnu skrb i dionika/ca civilnog društva za pružanje socijalnih usluga ženama žrtvama nasilja u obitelji,
  • Organiziramo javne događaje i stvaramo medijske sadržaje s ciljem podizanja građanske svijesti o problemu obiteljskog nasilja.

How Expertise Leads to Prevention, Learning, Identification, Networking and Ending Gender Based Violence

Donator: Europska komisija, Rights, Equality and Citizenship Programme 2014-2020.

Naziv projekta: How Expertise Leads to Prevention, Learning, Identification, Networking and Ending Gender Based Violence (HELPLINE)

Trajanje: 1.11.2018.-31.10.2020

Opis projekta:

Projekt "HELPLINE" ima za cilj unaprijediti sustav podrške za žrtve nasilja poticanjem multidisciplinarne suradnje stručnjaka i stručnjakinja iz različitih institucija kao osnove za podizanje njihovih kapaciteta te kapaciteta osoba koje direktno rade sa žrtvama uz utemeljenje nacionalne SOS linije putem koje će se pružiti emocionalna podrška i primarna pravna informacija ženama žrtvama rodno uvjetovanog nasilja.

Suradnjom 80 sudskih praktičara/ki i policijskih službenika/ca, 32 djelatnika/ca sustava za socijalnu skrb, 48 branitelj(ic)a ljudskih prava, 32 zdravstvenih radnika/ca i 6 stručnjak(inj)a za rodnu ravnopravnost razvit će se prijedlog javne politike usklađene s direktivama Europske unije. Bazu prijedloga javne politike, priručnika za stručnjake, treninga i protokola za postupanje činit će rezultati provedene analize i istraživanja, studijsko putovanje te fokus grupe. Radionicama i treninzima će se osposobiti 48 volontera/ki koji/e će volontirati na SOS liniji, a provedbom javne kampanje će se utjecati na podizanje javne svijesti i na promjenu diskriminatornih stavova i obrazaca ponašanja.  

Partneri na ovom projektu, čija smo nositeljica, su Policijska AkademijaPravosudna AkademijaUred za ravnopravnost spolova Vlade Republike HrvatskeUdruga za podršku žrtvama i svjedocima i Institute for Labour and Family Research iz Slovačke. 


Vivien - VIctim VIolence Educational Network

Donator: Europska komisija, Rights, Equality and Citizenship Programme 2014-2020.

Naziv projekta: Vivien - VIctim VIolence Educational Network

Trajanje: 1.11.2018.-31.10.2020.

Opis projekta:

Partneri: Giolli Cooperativa Sociale (Italija), B.a.B.e.Associazione Centro Antiviolenza di Parma (Italija), Отвори очи (Bugarska), Sv Kiril i Methodij (Bugarska), Università degli Studi di Parma (Italija), SAMK - Satakunta University of Applied Sciences (Finska).

Ciljevi:
- sustavno poboljšavati stručnost profesionalaca (policije, pravosudnog sustava, obrazovnog sustava, sustava zdravstva i socijalne skrbi) koji su najčešće prvi kontakt ženama žrtvama nasilja, s posebnim naglaskom na osobe s invaliditetom,
- dokidanje sekundarne viktimizacije žrtava i uklanjanje stereotipa - educirati profesionalce kako se postaviti u slučajevima nasilja prema ženama
- razviti modele za podizanje kompetencije profesionalaca prenosivih u druge zemlje

Aktivnosti kroz koje će se ostvariti ciljevi: treninzi, edukacije, forum tetar, supervizija, istraživanja, smjernice, javna događanja i uspostavljanje međusektorske suradnje svih relevantnih dionika.

NEMOJ ČEKATI

JAVI NAM SE!

Sigurna kuća

Smještaj u Sigurnu kuću Vukovarsko-srijemske županije
KRENI

Pravna i Psihološka pomoć

Podrška i savjetovanje dostupni su telefonski ili dolaskom u Savjetovalište
KRENI

Nazovi nas

Besplatnim pravnim savjetima pomažemo žrtvama nasilja i uznemiravanja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram